XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2016 r.

 Dzisiejsza niedziela jest Diecezjalnym Dniem Modlitw o Trzeźwość.
 W poniedziałek obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Dobrej Rady a w czwartek obchodzimy Święto św. Archaniołów Michała Gabriela i Rafała. O 17.30 różaniec i msza św. w intencji Róż którą prowadzi p. Janina Jędo i p. Korneliusz Żarów oraz spotkania imieninowe na plebani. Serdecznie zapraszamy.
 W czwartek o 18.00 zapraszamy młodzież klas trzecich gimnazjum jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania. W spotkaniach uczestniczą obowiązkowo rodzice kandydatów.
 W sobotę rozpoczęcie nabożeństw różańcowych odprawianych w dni powszednie o 17.30 a w niedzielę o 15.30. Po różańcu msza św. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy na różańcu. Dla dzieci jest przygotowana plansza i obrazki do budowania żywej korony Maryi.
 W przyszłą niedzielę w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci MB. Różańcowej. Suma odpustowa o godz. 11.00 połączona z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Celebransem odpustu będzie ks. mgr Mirosław Kilian wikariusz w parafii w Szczucinie nasz rodak. Dla zyskania łaski odpustu zupełnego zadbajmy o stan łaski uświęcającej poprzez spowiedź św. w czasie porannych i wieczornych mszy św.
 W sobotę przed Odpustem po mszy św. która o godz. 17.30 będzie procesja różańcowa ulicami Czermina. Zapraszamy wszystkich parafian do tej wspólnej różańcowej modlitwy na drogach naszej parafii. Zabierzmy ze sobą świece i lampiony, teksty pieśni oraz postarajmy się o niesienie figur i obrazów. Poszczególne stacje różańcowe będą: pierwsza przy domu p. Trybulców i Wolaków, druga przy domu p. Żelazków, trzecia przy domu p. Koniecznych i czwarta przy domu p. Lelakowskich Prosimy o wykonanie w tych miejscach 4 stacji różańcowych.
 Możemy wspomóc dożywianie dzieci w ogólnopolskiej akcji „Chleb za chleb” dla cierpiących z powodu niedożywienia. Składając ofiarę 5 zł otrzymamy „Chlebek miłosierdzia”. Chlebki będą do nabycia w sobotę po procesji różańcowej i w niedzielę po mszach św. Caritas Parafialna przygotowała z okazji Odpustu „ciastka domowego wypieku” jako dar serca dla potrzebujących. Złożona ofiara 5 albo 10 zł będzie wyrazem naszej troski o dzieło miłosierdzia prowadzone w parafii.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla dzieci jest Ola i Jaś, Promyczek Dobra i nowy MGN z obrazem MB. Częstochowskiej do pokolorowania. W GN: najgłośniejszy film religijny ostatnich lat „ Bóg nie umarł”. Można kupić kalendarz rolników na 2017 r. za 21 zł i kalendarz z papieżem i misyjny za 5 zł.
 Próba zespołu dziecięcego we wtorek o 18.00, spotkanie ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św. wieczornej, kandydaci na ministrantów w sobotę o 9.00, chór dorosłych w środę wieczorem, ognisko misyjne w piątek o 16.00, DSM w sobotę o 9.00. Zapraszamy młodzież i wszystkie chętne dzieci, które chcą włączyć się w działalność naszych grup parafialnych.
 Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszek na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.
 Składka inwestycyjna z ostatniej niedzieli wyniosła 5917 zł. Dobrowolne ofiary w kopertach złożyło 13 rodzin i osób indywidualnych: 9 z Czermina, 2 z Brnia Osuchowskiego i po 1 z Łysakowa i Kawęczyna. Ofiarę na utrzymanie cmentarza przekazało w ty roku 278 rodzin parafii: 141 z Czermina, 14 z Brnia Osuchowskiego, 16 z Szafranowa i Chlostówki, 17 z Dąbrówki Osuchowskiej, 28 z Kawęczyna, 43 z Łysakowa i 19 z Łysakówka. Prosimy o dalszą ofiarność.
 Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Lichenia 28 października. Koszt 130 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 Na Seminarium Duchowne złożono: Kawęczyn: 530 kg zboża i 230 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i przeprowadzającym zbiórkę.