ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 13.01.2019 r.

 Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgicznie okres Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się okres zwykły w ciągu roku przed W. Postem.
 Zapraszamy na pogadankę religijną i zmianę tajemnic różańcowych po „prymarii” i „sumie”.
 W środę na mszę św. o 17.00 i Nowennę do Matki Bożej zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami, przygotowujących się do pierwszej komunii św.
 W przyszłą niedzielę o 10.30 uroczysty chrzest dzieci. W sobotę katecheza chrzcielna w kościele o 15.30 a następnie zapisy metrykalne w kancelarii.
 Ze składek w okresie świątecznym przekazaliśmy: na Fundusz obrony życia: 700 zł i 2 euro, na Uniwersytet Jana Pawła II: 1330 zł; z Nowego Roku na cele diecezjalne: 1410 zł; z kolędy misyjnej: 6936 zł; na wsparcie nauki w Afryce: 600 zł; z nabożeństwa misyjnego: 220 zł; z Objawienia Pańskiego na misje: 1810 zł. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna przeznaczona na druga fazę prac konserwatorskich w kaplicy cmentarnej. Obecnie są tam prowadzone prace przy instalacji elektrycznej i oświetleniowej. Można składać indywidualne ofiary na ten cel. Takich ofiar w 2018 roku było 39 a na utrzymanie cmentarza ofiarę złożyło 366 rodzin co stanowi 38% wszystkich rodzin parafii.
 Uczniowie i Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Brniu Osuchowskim zapraszają dzisiaj na Jasełka o godz. 14.00.
 Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Polecamy dla dzieci Olę i Jasia, nowy Promyczek Dobra z dodatkiem, dla starszych Niedzielę i Gościa Niedzielnego w którym: o chrzcie, który jest bramą sakramentów i obrazek z modlitwą męża za żonę.
 Próba zespołu Aniołki we wtorek o godz. 16.00, chór dorosłych w środę, ministranci i lektorzy w czwartek, grupa młodzieżowa w piątek. Zapraszamy do biblioteki parafialnej w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00
 W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie parafialnego zespołu synodalnego. Tematem spotkania będzie: „Towarzyszenie osobom żyjącym w związkach nieregularnych” Można wyrazić swoje opinie i przedstawić postulaty wrzucając je do urny na ołtarzu Matki Bożej Różańcowej.
 Dzisiaj kończymy wizytę duszpasterską. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie, złożone ofiary, gościnność, przywiezienie i odwiezienie księdza i ministrantów a zwłaszcza za wspólną modlitwę, wyrażone uwagi, propozycje i inicjatywy. Gdyby u kogoś nie było kolędy z jakiejkolwiek przyczyny, a chciałby przyjąć księdza, prosimy o zgłoszenie w zakrystii. W intencji odwiedzonych rodzin odprawimy msze św. o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.