V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7.02.2016 r.

 Jak co roku przed Wielkim Postem odprawiamy tradycyjne 40-godzinne nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu o charakterze pokutnym. Dzisiaj po każdej Mszy św. będzie wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu a pomiędzy mszami przed południem będzie wystawiony Najświętszy Sakrament do prywatnej adoracji. O godz. 16.00 mszą św. i nieszporami eucharystycznymi zakończymy adorację. Pozostańmy chwilę dłużej, aby adorować Pana Jezusa.
 W poniedziałek i wtorek msze św. z adoracją będą o godz. 7.00, 10.30 i po południu o 17.00. W poniedziałek o godz. 16.15 zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych a we wtorek o 16.15 młodzież, szczególnie klasy pierwsze, drugie i trzecie Gimnazjum jako przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zachęcamy do udziału w tych eucharystycznych nabożeństwach. Dodatkowy czas poświęcony na modlitwę będzie owocował dobrym i pobożnym przeżyciem Wielkiego Postu. Rodziców prosimy o przypomnienie w domu i zachęcenie swoich dzieci młodszych i starszych do udziału w adoracji.
 W środę Popielec, którym rozpoczynamy Wielki Post, czyli 40-dniowe pokutne przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.30 i 17.00. W Kawęczynie o godz. 15.30. Składka ze Środy Popielcowej jest przeznaczona na cele charytatywne w diecezji i naszej parafii. Rozpoczynamy tydzień modlitwy o trzeźwość narodu.
 W Popielec obowiązuje post ścisły i abstynencja, tj. powstrzymanie się od potraw mięsnych, a kto ukończył 18 rok życia a nie zaczął 60-tego w ciągu dnia może spożyć tylko trzy posiłki. W tym dniu nie ma żadnej dyspensy. Rozpoczyna się okres Komunii św. Wielkanocnej, który zakończy się w Zielone Święta.
 W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorych. O godz. 15.00 w kaplicy Domu Pomocy Społecznej w Mielcu na Smoczce ks. Biskup Leszek Leszkiewicz odprawi mszę św. połączoną z sakramentem namaszczenia chorych i udzieli błogosławieństwa. Dyrektor Domu zaprasza osoby chore, niepełnosprawne i w podeszłym wieku razem ze swoimi opiekunami.
 W piątek o godz. 16.30 odprawimy Drogę Krzyżową, którą poprowadzą członkowie Caritas Parafialnej oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzieci uczestnicząc w drodze krzyżowej mogą otrzymać książeczkę – poradnik i naklejki ilustrujące warunki dobrej spowiedzi. O 19.00 będzie Droga Krzyżowa dla młodzieży, studentów i starszych, którzy nie mogą przyjść wcześniej. W niedzielę o 15.15 Gorzkie Żale z pasyjnym rozważaniem i msza św. Postarajmy się o liczny udział w nabożeństwach Wielkiego Postu.
 Polecamy prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego a dla dzieci Olę i Jasia, Mały Gość Niedzielny i Mały Rycerzyk. W GN: „poradnik dla grzesznika i co zrobić, żeby dzieci polubiły czytanie książek?”. Zapraszamy do biblioteki parafialnej po mszy św. o 9.00.
 Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św., młodzież w piątek, zespół Aniołki we wtorek o 17.30.
 W przyszłą niedzielę zmiana różańcowa i pogadanka religijna po „prymarii” i „sumie”.
 13. lutego (tj. w najbliższą sobotę) o godz. 16.00, parafia św. Mateusza w Mielcu, organizuje Katechizację Przedmałżeńską. Spotkania będą się odbywały w każdą środę o g. 19.00 i sobotę o g. 16.00 w Bazylice.