III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2017 r.

• Zapraszamy na Gorzkie żale o 15.15 a w piątek na Drogę Krzyżową o 16.30 i 18.30.
• W poniedziałek Uroczystość św. Józefa a w środę o 17.00 msza św. i Nowenna do Matki Bożej.
• W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. W czasie mszy św. o godz. 7.00 można podjąć duchową adopcję dziecka poczętego.
• Można nabywać baranki i paschaliki czyli świece na wielkanocny stół. Za złożoną ofiarę 5 zł na cele charytatywne otrzymamy pamiątkową świecę albo cukrowego baranka. Są także do nabycia znicze, wkłady i stroiki. Drobny dochód na cele charytatywne.
• Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dla dzieci Ola i Jaś, MGN, Promyczek Dobra. W GN:” formularz w obronie rodziny i o reformie szkolnictwa”.
• W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Jest to czas szczególny dla całej wspólnoty, uwieńczony rekolekcyjną spowiedzią św. Nauka ogólna dla wszystkich w czasie każdej mszy św. O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem a 16.00 msza św. z kazaniem i nauka stanowa dla młodzieży uczącej się i pracującej oraz kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas pierwszych i drugich gimnazjum. Porządek nabożeństw rekolekcyjnych na następne dni będzie podawał na bieżąco ojciec Grzegorz Zembroń ze Zgromadzenia Saletynów. Całodzienna spowiedź św. jest przewidziana we wtorek 28 marca. W środę 29 marca zakończenie rekolekcji. Składka w tym dniu będzie przeznaczona dla księdza rekolekcjonisty jako wyraz naszej wdzięczności za głoszone dla nas Słowo Boże. Postarajmy się, aby wszyscy mogli wziąć udział w rekolekcjach, także starsi i chorzy dla których specjalne nabożeństwo będzie w poniedziałek 27 marca o 12.30. Nie żałujmy czasu, aby przyjść w niedzielę drugi raz na Gorzkie Żale czy na naukę stanową w poniedziałek wieczorem. Nie odkładajmy także spowiedzi św., aby nie tylko ostatnie dni ale dłuższy czas Wielkiego Postu przeżyć w łasce uświęcającej, bo taki jest sens tego czasu pokuty i nawrócenia. W tym czasie będą także spotkania rekolekcyjne dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjum. Szczegółowy program będzie umieszczony w gablotach i na stronie internetowej parafii.
• Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św., chór dorosłych w środę, młodzież w piątek, DSM w sobotę, zespół Aniołki we wtorek o 15.30.
• Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na prace parafialne i utrzymanie cmentarza.
• Pamiętajmy o możliwości przekazania 1 procentu podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Mogą to także uczynić osoby, które są na emeryturze. Nikt nie ponosi żadnych kosztów takiego działania, wystarczy dobra wola i pomoc fachowa życzliwych parafian. Ulotki na ołtarzach bocznych i skarbonie.
• Ze zbiórki do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski przekazaliśmy 1066 zł i 14 groszy. Otrzymaliśmy pisemne podziękowanie za ofiarność i życzliwe przyjęcie tej zbiórki.