UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 24.05.2015 r.

➢ Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy obchód okresu wielkanocnego. Nabożeństwo majowe o 15.30 w dni powszednie o 17.30..
➢ Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. W Kawęczynie o 16.00.
➢ We wtorek przypada Święto naszych kochanych Mam oraz wspomnienie naszej patronki Matki Bożej Dobrej Rady i modlitwa o trzeźwość w naszych rodzinach.
➢ W czwartek obchodzimy Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. O 10.30 zapraszamy dzieci szkolne.
➢ Na Uroczystość Bożego Ciała prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak w latach ubiegłych.
➢ Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na wykonanie nowego odcinka alejki na cmentarzu i na utrzymanie cmentarza. W sobotę 13 czerwca będzie msza św. w kaplicy na cmentarzu. Postarajmy się wcześniej uporządkować groby naszych bliskich zmarłych. Bóg zapłać Strażakom za pomoc przy porządkowaniu złamanych przez wichurę drzew .
➢ Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św., chór dorosłych w środę wieczorem, młodzież w piątek o 18.30, zespół Aniołki w piątek po „majówce”, DSM w sobotę o 9.00.
➢ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Olę i Jasia, Dominika, Promyczek Dobra, nowy Mały Gość Niedzielny z dodatkiem. W GN: „obrazek z modlitwą do św. Rity patronki od spraw beznadziejnych, oraz ciekawe artykuły”.
➢ Skorzystajmy dzisiaj z przysługującego nam prawa wyborczego.
➢ Urząd Gminy w Czerminie informuje rolników gminy, że w dniu 31.05.2015r. od godz. 8-18-tej zostaną przeprowadzone wybory delegatów do Podkarpackiej Izby Rolniczej. Głosowanie przeprowadzone zostanie w budynku Urzędu Gminy w Czerminie. W związku z powyższym, zapraszamy wszystkich rolników do wzięcia udziału w głosowaniu.
➢ Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie i Starostwo Powiatowe w Mielcu zapraszają na Festyn pod nazwą „VI Powiatowy Przegląd Twórczości Inspiracje XXL, Czermin 2015” w niedzielę 31 maja od godz. 15.00 w Czerminie. W programie występy zespołów, stoiska, atrakcje dla dzieci i zabawa taneczna.