XXIX Niedziela Zwykła – 19.10. 2014 r.

➢ Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za głoszenie Ewangelii, czyli wypełnianie nakazu misyjnego Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tematyki misyjnej w czasie nabożeństw różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele misyjne Kościoła.
➢ W środę obchodzimy Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie a w sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.
➢ Parafialny Oddział Caritas proponuje do nabycia znicze, wkłady i stroiki. Bogaty wybór wzorów na pewno zadowoli wymagającego nabywcę. Drobny dochód na cele charytatywne. Można także nabywać elementy dekoracyjne naszych domów na przyjęcie Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwi św. Faustyny i Jana Pawła II, które będzie 9 i 10 listopada. Są do zakupienie plakaty do okien, chorągiewki, obrazki pamiątkowe z datą peregrynacji, różańce oraz większe flagi. Zadbajmy o wykonanie dekoracji w naszych domach, aby wyznać wiarę i wdzięczność za Boże miłosierdzie z którego tak obficie korzystamy. Nie dekorujemy dróg i ulic.
➢ Kartki wypominkowe prosimy składać na tacę, w zakrystii albo w kancelarii.
➢ W związku z porządkami na cmentarzu zwracajmy uwagę na właściwe sortowanie śmieci i nie wrzucanie do spalenia tego co szkodzi środowisku.
➢ Przyszła niedziela, ostatnia października jest uroczystością Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Składka w ostatnią niedzielę października i we Wszystkich Świętych 1 listopada w kościele i na cmentarzu będzie przeznaczona na spłatę wykonanego kolejnego odcinka alejki na cmentarzu. Zwracamy się do rodzin naszej parafii i osób indywidualnych oraz sponsorów o pomoc finansową. Można złożyć dodatkową imienną ofiarę w kopercie. Na utrzymanie cmentarza ofiarę w tym roku złożyło 310 rodzin co wystarcza tylko na bieżące prace porządkowe i wywóz śmieci. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. O 10.30 zapraszamy dzieci szkolne.
➢ Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do spowiedzi św. w czasie porannych i wieczornych nabożeństw. Stan łaski uświęcającej jest konieczny aby zyskać odpusty za naszych bliskich zmarłych.
➢ Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci „Ola i Jaś”, Promyczek Dobra z naklejką, Dominik, MGN. Dla dorosłych: Niedziela, Miłujcie się. W GN m.in.: „dodatek z instrukcją odmawiania nowenny pompejańskiej i o beatyfikacji papieża Pawła VI”. Zapraszamy do biblioteki parafialnej.
➢ Próba zespołu dziecięcego w sobotę o 9.00, zbiórka ministrantów we wtorek o 17.00, lektorzy we wtorek po mszy św., zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o 17.00, chór dorosłych w środę wieczorem, DSM w sobotę o 9.00, młodzież w piątek po mszy św. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież do włączenia się w działalność naszych grup parafialnych.
➢ Na Seminarium Duchowne złożono: Kawęczyn: 741 kg zboża i 110 zł, Łysakówek Kolonia: 522 kg i 40 zł, Dąbrówka Osuchowska: 576 kg i 120 zł, Łysaków Podmoście i Zadworze: 410 kg i 192 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i organizatorom zbiórki