XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2. 08. 2015 r.

 W środę o 18.00 msza św. i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 17.00 Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 W pierwszy piątek Wotywa o Sercu Pana Jezusa o 7.00 i 18.00. Modlimy się w intencjach misyjnych i składamy ofiary na misje. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 dla dzieci szkolnych i w piątek rano od godz. 6.30 i popołudniu od godz. 17.00. W Kawęczynie spowiedź św. w piątek od 15.15 i msza św. o 16.00.
 Posługa sakramentalna u chorych w domach w piątek od godz. 8.00.
 W sobotę o godz. 9.00 urządzimy doroczny dzień chorych z okazji wspomnienia Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Zapraszamy wszystkich w podeszłym wieku, chorych, słabych i samotnych, którzy przy pomocy swoich bliskich mogą zostać przywiezieni do kościoła. Okazja do spowiedzi św. będzie od godz. 8.30. Osoby poważnie chore i w podeszłym wieku będą mogły przyjąć Sakrament Namaszczenia chorych.
 Rozpoczynamy miesiąc sierpień, który postarajmy się przeżyć w trzeźwości Niech wymagająca postawa każdego z nas uchroni nasze rodziny i naszych bliskich od bolesnych i przykrych doświadczeń wynikających z nadużywania alkoholu. Niech także kierowcy wezmą sobie do serca apel o zawsze trzeźwe, bezpieczne i rozsądne prowadzenie pojazdów mechanicznych. Apelujemy do rodziców o zainteresowanie się swoimi dorastającymi dziećmi czy zachowają abstynencję od wszelkich napojów alkoholowych do 18 roku życia do czego zobowiązali się przed Bogiem przyrzeczeniem z okazji Pierwszej Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania. Alkohol jest także powodem zakłócania ciszy nocnej i niszczenia mienia społecznego, co zawsze wymaga zadośćuczynienia. Apelujemy do rodziców o zainteresowanie się gdzie w godzinach nocnych przebywają ich dzieci i czym się zajmują.
 Są wolne miejsca na wyjazd autokarowy do Częstochowy 25 sierpnia na wejście Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymki na Jasną Gorę. Koszt 40 zł. Spotkanie organizacyjne Grupy 18 będzie w niedzielę 9 sierpnia o 17.00 w Kościele Ducha Świętego w Mielcu.
 W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i pogadanka religijna po Prymarii i Sumie. Składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 Zachęcamy do lektury dobrej prasy katolickiej. Proponujemy Niedzielę i Gościa Niedzielnego, w którym m.in. jak zniszczono dzieło, które mogło otrzeźwić Polskę oraz historia śmierci angielskich katolików”.
 Z ostatniej niedzieli na cele misyjne przekazaliśmy 4320 zł