IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 26.04.2015 r.

➢ W dzisiejszą niedzielę Dobrego Pasterza obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie. Przez cały najbliższy tydzień będziemy modlili się w tej ważnej sprawie dotyczącej całego Kościoła.
➢ W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i doktora Kościoła patronki Europy, o 18.00 msza św. i Nowenna do MBNP.
➢ W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, aby zachować piękną tradycję śpiewania Litanii Loretańskiej. Wykorzystajmy także kapliczki na terenie parafii, aby i tam gromadzić się na majówkę. Dla dzieci jest przygotowana plansza i układanka na każdy dzień maja.
➢ W pierwszy piątek miesiąca wotywa o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00 Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży gimnazjum i w piątek rano od 6.30 i po południu od godz. 16.30. Ofiary na misje. W Kawęczynie spowiedź św. od 15.15 i msza św. o godz. 16.00.
➢ Posługa sakramentalna u chorych w piątek od godz. 8.00.
➢ W pierwszą sobotę o godz. 7.00 wotywa o Niepokalanym Sercu NMP.
➢ Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
➢ Biskupi udzielili dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja. Korzystając z dyspensy postarajmy się spełnić inny uczynek pokutny.
➢ W niedzielę 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe i msza św. w intencji Róży p. Janiny Klich, której Patronuje MB Królowa Polski, z okazji imienin Róży. Po mszy św. spotkanie Róży na plebani. Serdecznie zapraszamy.
➢ Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie zaprasza na Gminne Uroczystości Święta Konstytucji Trzeciego Maja, które odbędą się w niedzielę 3 maja w Trzcianie. W programie o 9.00 msza św. a następnie uroczysta majówka i koncerty zespołów artystycznych.
➢ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Olę i Jasia, Dominika, Promyczek Dobra, nowy Mały Gość Niedzielny z plakatem na nabożeństwa majowe. W GN: „nieznane zdjęcia papieża Jana Pawła II i o kardiochirurgu, który uratował życie sześciu tysiącom dzieci”.
➢ Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św., próba zespołu Aniołki w piątek o 9.00, chór dorosłych w środę wieczorem, DSM w sobotę o 9.00, młodzież w piątek o 18.30.
➢ Urząd Gminy organizuje kurs obsługi wózka widłowego – wszystkie typy wózków . Zapisy do dnia 29.04.2015r. w Urzędzie Gminy w Czerminie osobiście lub telefonicznie . Cena kursu 400 złotych.