XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21. 08. 2016 r.

 Trwa XXXIV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Włączajmy się w duchowe pielgrzymowanie oraz korzystajmy z relacji radia RDN Małopolska towarzysząc pielgrzymom z naszej parafii.
 W środę obchodzimy Święto św. Bartłomieja. O 18.00 msza św. i Nowenna. Wieczorem próba chóru dorosłych.
 W piątek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to Święto dla nas Polaków związane z największym sanktuarium Maryjnym na Jasnej Górze. Msze św. o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. W Kawęczynie o 16.00. Po każdej mszy św. będzie akt zawierzenia parafii Matce Bożej. Postarajmy się swoją obecnością na Mszy św. w tym dniu uczcić Matkę Bożą. Uroczystość znosi post piątkowy.
 W przyszłą niedzielę w kaplicy w Kawęczynie o godz. 12.00 Suma Odpustowa ku czci Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych. Spowiedź św. przed odpustem w Kaplicy w sobotę od godz. 16.00 – 16.30. Kazanie odpustowe wygłosi ks. mgr Stanisław Olszak senior wspólnoty kapłanów w Bazylice św. Mateusza w Mielcu.
 Wyjazd pielgrzymów do Częstochowy w czwartek 25 sierpnia o godz. 5.45 z parkingu przy Orle w centrum Czermina.
 Zachęcamy do lektury dobrej prasy katolickiej. W GN: o Kanadyjce, która spędziła w więzieniu 6 lat za obronę dzieci nienarodzonych i inne interesujące artykuły.
 Wójt Gminy Czermin i Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie zapraszają na dożynki Gminy Czermin, które odbędą się w przyszłą niedziele 28 sierpnia na Placu Amfiteatralnym w Czerminie. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Czerminie a następnie przemarsz korowodu dożynkowego na plac, koncerty zespołów i występy artystyczne oraz biesiada taneczna. Nie będzie mszy św. o godz. 16.00 a intencja przyjęta na tę godzinę zostanie odprawiona o godz. 15.00.
 Wójt Gminy Czermin wraz z Powiatowym Lekarzem Weterynarii
w Mielcu zapraszają hodowców trzody chlewnej z terenu tutejszej gminy na konferencję szkoleniową pod tytułem „Afrykański pomór świń (ASF) – aktualna sytuacja, zasady bioasekuracji”, która odbędzie się w dniu 23 sierpnia (wtorek) 2016r. o godz. 9 – tej w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy w Czerminie.
 Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na prace remontowe i utrzymanie cmentarza.