XXIX Niedziela Zwykła - 22.10.2017 r.
Niedziela Misyjna

 Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za głoszenie Ewangelii, czyli wypełnianie nakazu misyjnego Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tematyki misyjnej w czasie nabożeństw różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele misyjne Kościoła.
 W środę wspomnienie św. Papieża Jana Pawła II a w czwartek wspomnienie Matki Bożej Dobrej Rady naszej patronki i modlitwa o trzeźwość w rodzinach.
 Parafialny Oddział Caritas proponuje do nabycia znicze, wkłady i stroiki. Decydując się na zakup wspieramy dzieło charytatywne w parafii oraz składamy ofiarę na prace konserwatorskie w kościele i utrzymanie cmentarza. Także przy bramie cmentarza od strony kaplicy od soboty do 1 listopada będzie można nabyć znicze, wkłady i stroiki.
 Przyszła niedziela, ostatnia października jest uroczystością Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Składka w ostatnią niedzielę października i we Wszystkich Świętych 1 listopada w kościele i na cmentarzu będzie przeznaczona na spłatę wykonanych prac przy kościele, planowane prace konserwatorskie przy kaplicy cmentarnej i utrzymanie cmentarza. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 6892 zł. Ofiary indywidualne w kopertach złożyło 72 rodziny. Na utrzymanie cmentarza ofiarę w tym roku złożyło 295 rodzin. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. O 10.30 zapraszamy dzieci szkolne.
 Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do spowiedzi św. w czasie porannych i wieczornych nabożeństw oraz nabożeństwa różańcowego. Stan łaski uświęcającej jest konieczny aby zyskać odpusty za naszych bliskich zmarłych.
 Kartki wypominkowe można składać na tacę w zakrystii i kancelarii.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla dzieci jest Ola i Jaś, i Promyczek Dobra. W GN: „o siostrach franciszkankach, które ratowały żydowskie dzieci oraz o pomocy bezdzietnym małżeństwom”. Można kupić kalendarz rolników na 2018 r. Prenumerata Rycerza Niepokalanej do 1 listopada.
 Próba zespołu dziecięcego we wtorek o 16.00, spotkanie ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św. wieczornej, chór dorosłych w środę wieczorem, DSM w sobotę o 9.00, młodzież w piątek. Zapraszamy dorosłych, młodzież i wszystkie chętne dzieci, które chcą włączyć się w działalność naszych grup parafialnych. Zapraszamy do biblioteki parafialnej w niedziele po mszy św. o 9.00.
 Do Parafialnej Rady Duszpasterskiej zostali wybrani: Sidur Sławomir, Żelazko Dionizy, Czaja Małgorzata, Pietras Dorota, Sroka Małgorzata, Dulik Helena, Kokoszka Alicja, Żarów Józefa i Murdza Waldemar. Inauguracyjne spotkanie rady odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 na plebani. Członkom ustępującej rady składamy serdeczne Bóg zapłać za 5 letnią pracę w parafii a nowej radzie życzymy owocnych dokonań duszpastersko-ekonomicznych. Lista z ilością oddanych głosów jest umieszczona w gablotach ogłoszeń.
 Organizujemy pielgrzymkę na diecezjalne spotkanie róż różańcowych, które odbędzie się w sobotę w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Zapisy do środy. Wyjazd w sobotę o godz. 8.30 z parkingu przy orle.