XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.06.2017 r.

 Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Sumie i po mszy św. o godz. 16.00 w połączeniu z nabożeństwem czerwcowym. W dni powszednie nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Sakramentu o godz. 7.00 i 18.00 w połączeniu z procesją i Litanią do Serca Pana Jezusa. W czwartek zakończenie oktawy. O 18.00 msza św. z procesją i poświecenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.
 W tym tygodniu będą msze św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego: w czwartek o godz. 9.00 msza św. w Szkole Podstawowej w Brniu Osuchowskim, na którą zapraszamy także rodziców oraz mieszkańców Brnia, w piątek o godz. 8.00 dla młodzieży Gimnazjum i o godz. 9.30 dla Szkoły Podstawowej w Czerminie i Łysakowie. Serdecznie zapraszamy także wychowawców i rodziców, aby wspólnie dziękować za doroczny trud pracy dydaktycznej i wychowawczej. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w czasie wieczornych nabożeństw Oktawy Bożego Ciała oraz w czwartek od godz. 17.00.
 W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitwy o świętość życia kapłańskiego. Uroczystość znosi post piątkowy.
 W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 W sobotę odbędą się uroczyste obchody 140-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie oraz nadanie nowego sztandaru. W programie o godz. 16.00 msza św. w kościele parafialnym w Czerminie a następnie dalsze uroczystości na placu amfiteatralnym. Na zakończenie zabawa taneczna. Organizatorzy zapraszają także rodziny strażaków, sympatyków i wszystkich, którzy chcę w radosnej atmosferze obchodzić to podniosłe wydarzenie.
 Próba zespołu Aniołki we wtorek o 16.00, chór dorosłych w środę.
 Polecamy prasę katolicką. Dla dzieci Olę i Jasia, nowy Promyczek Dobra z najnowszą płytą zespołu „Arka Noego, MGN, Miłujcie się. W GN: „o milionowej migracji ze wschodu i jeszcze raz o przesłaniu z Fatimy oraz inne ciekawe artykuły”.
 Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na rozpoczęte już prace konserwatorskie przy elewacji kościoła oraz na utrzymanie cmentarza.
 Władze samorządowe Powiatu Mieleckiego zapraszają na „Powitanie Lata”, które odbędzie się przy ulicy Rzecznej w Mielcu 24 czerwca od godz. 12 do 24.00.
 W związku z organizacją Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Czermin odbędzie się spotkanie organizacyjne 22 czerwca tj. w czwartek o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Czerminie.
 Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie oraz Sołectwo Łysaków organizują turniej Piłki Nożnej „Dzikich Drużyn” o „Puchar Lata”, dnia 2 lipca od godz. 15.00 na boisku przy Sz.P. w Łysakowie. Zgłoszenia w Ośrodku Kultury w Czerminie do 26 czerwca.