XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 31. 08. 2014 r.

➢ Dzisiaj w kaplicy w Kawęczynie o godz. 12.00 uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych.
➢ W poniedziałek msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego dla uczniów Gimnazjum w Czerninie o godz. 8.00 a dla Szkoły Podstawowej z Czermina, Brnia i Łysakowa o godz. 8.45. Zapraszamy także rodziców i wychowawców.
➢ W środę o 18.00 msza św. i Nowenna do MBNP.
➢ W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy na godzinę świętą przed Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.
➢ W pierwszy piątek Wotywa o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o 7.00 i 18.00. Składka na misje. Spowiedź św. w czwartek od 17.00 dla dzieci i młodzieży gimnazjum i w piątek od 6.30 i popołudniu od 17.00. W kaplicy w Kawęczynie spowiedź św. w piątek od 15.15 i msza św. o 16.00.
➢ W pierwszą sobotę wotywa o Niepokalanym Sercu NMP o 7.00. Odwiedziny chorych w domach od godz. 8.00.
➢ Od 6 - 8 września w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie Uroczystości Odpustowe. W sobotę o 18.00 zaproszeni są uczestnicy XXXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej.
➢ W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i pogadanki religijne po „Prymarii” i „Sumie”. Młodzież począwszy od klas gimnazialnych zapraszamy na mszę św. o 9.00. Poświęćmy kilka dodatkowych minut i skorzystajmy z okazji wspólnej refleksji nad wiarą i naszą religijną postawą.
➢ Próba zespołu dziecięcego w piątek o 17.00, chór dorosłych w środę wieczorem.
➢ Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci młodszych jest Ola i Jaś, Mały Rycerzyk, Dominik dla przygotowujących się do I Komunii św. dla starszych MGN z dodatkiem: „zbiór najważniejszych wiadomości potrzebnych w szkole”. W GN m.in.: czy wojna może być sprawiedliwa? oraz czy dzieciom należy dawać kieszonkowe? Można odebrać RN.
➢ Zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej w niedzielę od 10-10.30.
➢ W poniedziałek po mszy św. wieczornej spotkanie katechetów.
➢ Na pomoc dla poszkodowanych w nawałnicach przekazaliśmy 2080 zł i 5 euro.