II NIEDZIELA WIELKANOCY – 23.04.2017 r.
Niedziela Miłosierdzia Bożego

• Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna 73 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jest to także diecezjalne Święto Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy bezinteresownie angażują się w pracę charytatywną w naszej parafii. Niech zmartwychwstały Jezus będzie ich umocnieniem w codziennym trudzie i podejmowanych działaniach. Postarajmy się w domu odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zawierzyć siebie i rodzinę Jezusowi Miłosiernemu i spełniać uczynki miłosierne co do duszy i co do ciała.
• W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Wojciech biskupa i męczennika głównego patrona Polski.
• W środę o 18.00 msza św. i Nowenn oraz modlitwa o trzeźwość w naszych rodzinach.
• W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 9 Tydzień Biblijny i o 15.30 odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe.
• Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św. zespół Aniołki we wtorek o 16.00, próba chóru w środę po mszy św., młodzież w piątek wieczorem, DSM w sobotę.
• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy dla dzieci Olę i Jasia oraz nowy Mały Gość Niedzielny. W GN bezpłatny dodatek film DVD pt. „Zmartwychwstały”.
• Składka inwestycyjna z Wielkanocy wyniosła: 7 156 zł i 5 euro. Bóg zapłać za ofiary złożone także na bieżące utrzymanie cmentarza a panu Mirosławowi Gruszce za bezpłatnie wykonane prace elektryczne w kościele.
• Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii.