XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20. 08. 2017 r.

 Trwa XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Włączajmy się w duchowe pielgrzymowanie oraz korzystajmy z relacji radia RDN Małopolska towarzysząc pielgrzymom z naszej parafii.
 W liturgii kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Piusa X papieża, we wtorek Najświętszej Maryi Panny Królowej, w czwartek święto św. Bartłomieja Apostoła.
 W środę o 18.00 msza św. i Nowenna. Wieczorem próba chóru dorosłych.
 W sobotę 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Jest to Święto dla nas Polaków związane z największym sanktuarium Maryjnym na Jasnej Górze. Msze św. o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. W Kawęczynie o 16.00 msza św. w intencji Róży MB. Częstochowskiej, którą prowadzi p. Maria Kozioł i spotkanie imieninowe Róży. Serdecznie zapraszamy. Postarajmy się swoją obecnością na Mszy św. w tym dniu uczcić Matkę Bożą
 W przyszłą niedzielę w kaplicy w Kawęczynie o godz. 12.00 Suma Odpustowa ku czci Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych. Spowiedź św. przed odpustem w Kaplicy w sobotę od godz. 15.15 – 16.00. Kazanie odpustowe wygłosi ks. mgr Marcin Kawa nowy wikariusz naszej parafii.
 Wyjazd pielgrzymów do Częstochowy w piątek 25 sierpnia o godz. 5.45 z parkingu przy Orle w centrum Czermina.
 Zachęcamy do lektury dobrej prasy katolickiej. W GN: o „niewidzialnej armii” czyli duchowej adopcji dziecka poczętego oraz jak Bolesław Prus szukał Boga?
 Wójt Gminy Czermin i Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie zapraszają dzisiaj na dożynki Gminy Czermin. Rozpoczęcie mszą św. o godz. 16.00 w kościele parafialnym w Czerminie a następnie przemarsz korowodu dożynkowego na plac amfiteatralny, koncerty zespołów i występy artystyczne oraz biesiada taneczna.
 Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na prace remontowe i utrzymanie cmentarza. W przyszłą niedzielę będzie zbiorka do puszek na rzecz poszkodowanych przez wichury i nawałnice.
 Decyzją Księdza Biskupa dotychczasowy Katecheta ks. mgr Tomasz Biernat został przeniesiony do Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zbylitowskiej Górze. Na Jego miejsce został mianowany ks. mgr Marcin Kawa, neoprezbiter, pochodzący z parafii św. Jana Chrzciciela w Pilźnie. Dziękując ks. Tomaszowi za 3 letnią pracę duszpasterską w naszej parafii, witamy nowego Katechetę i życzymy owocnej posługi duszpasterskiej. Polecamy obu kapłanów modlitewnej i życzliwej pamięci wszystkich parafian. Uczynimy to 26 sierpnia w czasie mszy św. o godz. 10.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.