XXX Niedziela Zwykła
Rocznica Poświęcenia Kościoła – 26.10.2014 r.

 Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o 15.30 i jutro po zmianie czasu o 16.30 i mszę św. o 17.00.
 W sobotę 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Przed południem msze św. o 7.00, 9.00, 10.30. Nie będzie mszy św. w Kawęczynie o 12.00 i w kościele parafialnym o 16.00. O godz. 14.00 msza św. w kaplicy na cmentarzu a następnie procesja żałobna i wspólna modlitwa za zmarłych.
 Tak jak co roku 1 listopada będzie na cmentarzu zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie. W miarę swoich możliwości złóżmy ofiarę na ten cel.
 Składka we Wszystkich Świętych 1 listopada w kościele i na cmentarzu będzie przeznaczona na spłatę wykonanej alejki na cmentarzu.
 Skorzystajmy ze spowiedzi św. przed Uroczystością Wszystkich świętych w czasie porannych i wieczornych nabożeństw. Stan łaski uświęcającej jest konieczny aby zyskać odpusty za naszych bliskich zmarłych.
 Parafialna Caritas i młodzież dzisiaj i w środę, czwartek i piątek przy bramach cmentarza sprzedaje znicze, stroiki i wkłady. Decydując się na zakup wspieramy dzieło charytatywne w naszej parafii.
 Można nabywać elementy dekoracyjne naszych domów na przyjęcie Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwi św. Faustyny i Jana Pawła II, które będzie 9 i 10 listopada. Są do zakupienie plakaty do okien, chorągiewki, obrazki pamiątkowe z datą peregrynacji, różańce oraz flagi. Zadbajmy o wykonanie dekoracji w naszych domach.
 W związku z porządkami na cmentarzu zwracajmy uwagę na właściwe sortowanie śmieci.
 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci „Ola i Jaś”, Promyczek Dobra, Dominik, nowy MGN a w nim plakat z mistrzami świata w siatkówce. Dla dorosłych: Niedziela, Miłujcie się. W GN m.in.:” obrazek z modlitwą męża za żonę oraz co naprawdę wydarzyło się na synodzie biskupów o rodzinie”.
 Próba zespołu dziecięcego w piątek po różańcu, zbiórka ministrantów we wtorek o 17.00, lektorzy we wtorek po mszy św., zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o 17.00, chór dorosłych w środę wieczorem, DSM w sobotę o 9.00, młodzież w piątek po mszy św.
 Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na spłatę wykonanego odcinka alejki na cmentarzu oraz na utrzymanie cmentarza.
 Dla Seminarium Duchownego w Tarnowie przekazaliśmy: 5291 kg zboża i 1700 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i organizatorom zbiórki.
 Do naszych domów zostaną dostarczone programy duchowego przygotowania i peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwi św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Jest to wydarzenie religijne wielkiej wagi i wymaga naszej obecności i zaangażowania. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na poszczególne nabożeństwa i czuwanie modlitewne także w nocy.
 Szkoła języków obcych ogłasza nabór dzieci przedszkolnych i szkolnych na naukę języka angielskiego i niemieckiego oraz zajęcia z logopedii. Szczegóły na afiszach.