I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2015 r.

 W pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczyna się w życiu Kościoła nowy rok liturgiczny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. Jest to czas radosnego, ale skupionego, duchowego i osobistego przygotowania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela w tajemnicy Bożego Narodzenia i na końcu czasów. Liturgia tego okresu zachęca nas do bliskości z Bogiem, refleksji nad Bożym Słowem, wewnętrznej przemiany i spełniania dzieł miłosierdzia. Roraty, czyli adwentowa Msza św. ku czci Matki Bożej codziennie w dni powszednie o 17.00. Przed Roratami „Godzinki”. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach zarówno dzieci, młodzież jak i starszych. Dzieci niech przynoszą lampiony, serduszka z dobrymi uczynkami, będzie losowanie figurki Matki Bożej oraz rozważania o życiu świętych.
 W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. O 16.00 Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem i okazja do spowiedzi św.
 W pierwszy piątek wotywa o NSPJ o 7.00. Ofiary na cele misyjne. Spowiedź św. w czwartek od 16.00 dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży Gimnazjum oraz w piątek rano i od 16.00. W Kawęczynie spowiedź w piątek od 14.15 i msza św. o 15.00.
 Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Będzie zbiórka do puszek na potrzeby tamtejszego Kościoła.
 Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, sianko na wigilijny stół, znicze z elementami świątecznymi i wkłady. Drobny dochód na cele charytatywne w parafii.
 Parafialny Oddział Caritas zachęca wszystkich parafian do włączenia się w przedświąteczną akcję pod hasłem: „Podaruj mi odrobinę słodyczy”. Będzie to zbiórka słodyczy, nie psującej się żywności jak cukier, ryż, makaron, mąka, olej, potrzebnych do przygotowania paczek świątecznych dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych. We wszystkich sklepach spożywczych na terenie naszej parafii a także w kościele, będą wystawione pojemniki ze znakiem Caritas, do których przy okazji zakupów można składać wyżej wymienione produkty. Postarajmy się ofiarować choćby najmniejszy dar materialny. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają w sklepach przeprowadzenie tej zbiórki.
 W niedzielę 6 grudnia wspomnienie św. Mikołaja Biskupa. Zachowajmy tradycję obdarowywania się wzajemnie dobrem, życzliwością i miłosierdziem tak jak to czynił święty Biskup. Nie ulegajmy komercji i obcym naszej chrześcijańskiej tradycji zwyczajom. Nasze spotkanie ze św. Mikołajem będzie w piątek po roratach. Zapraszamy ministrantów, lektorów, aspirantów, zespół dziecięcy „Aniołki” i zespół młodzieżowy, DSM.
 Posługa sakramentalna u chorych: ks. Katecheta w piątek od 10.00, ks. Proboszcz w piątek od 8.00.
 W sobotę w Mielcu odbędzie się diecezjalne spotkanie młodzieży „Synaj” w ramach przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Zapisy u ks. Katechety. Wyjazd w sobotę o 10.30 z parkingu przy kościele. Koszt 5 zł.
 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci „Ola i Jaś”. Dla starszych: Niedziela i GN, w którym m.in.: „adwentowe rozważania i jak kolejny muzyk nawrócił się i odkrył Boże miłosierdzie”. Można zakupić kalendarz parafialny. Jest także kalendarz misyjny z płytą o pracy naszych diecezjalnych misjonarzy. Można odebrać Rycerza Niepokalanej.
 Próba zespołu dziecięcego i zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po roratach, zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o 16.O0, chór dorosłych w środę wieczorem, DSM w sobotę o 9.00.
 Wojskowy Komendant Uzupełnień w Mielcu prowadzi nabór ochotników do służby przygotowawczej na potrzeby kształcenia w korpusie szeregowych. Zainteresowani zgłaszają się osobiście do WKU w Mielcu przy ul. Legionów.
 Bóg zapłać wszystkim, którzy trudzili się przy sprzątaniu cmentarza.Parafia pod wezwaniem sw. Klemensa w Czerminie
39-304 Czermin 477, telefon: 17-774-03-31, czermin@diecezja.tarnow.pl

Wykonal: Patryk Kaflowski (pkaflowski@gmail.com)