I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2016 r.

 W pierwszą Niedzielę Adwentu rozpoczyna się w życiu Kościoła nowy rok liturgiczny, który będzie przebiegał pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jest to czas radosnego, ale skupionego, duchowego i osobistego przygotowania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela w tajemnicy Bożego Narodzenia i na końcu czasów. Liturgia tego okresu zachęca nas do bliskości z Bogiem, refleksji nad Bożym Słowem, wewnętrznej przemiany i spełniania dzieł miłosierdzia. Roraty, czyli adwentowa Msza św. ku czci Matki Bożej codziennie w dni powszednie o 17.00. Przed Roratami „Godzinki”. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach zarówno dzieci, młodzież jak i starszych. Dzieci niech przynoszą lampiony, serduszka z dobrymi uczynkami, będzie losowanie figurki Matki Bożej oraz rozważania o „Domu Królowej”.
 W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. O 16.00 Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem i okazja do spowiedzi św.
 W czwartek o 16.00 zapraszamy młodzież klas trzecich Gimnazjum wraz z rodzicami jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 W pierwszy piątek wotywa o NSPJ o 7.00. Ofiary na cele misyjne. Spowiedź św. w czwartek od 16.00 dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży Gimnazjum oraz w piątek rano i od 16.00. W Kawęczynie spowiedź w piątek od 14.15 i msza św. o 15.00.
 Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Będzie zbiórka do puszek na potrzeby tamtejszego Kościoła.
 Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, sianko na wigilijny stół, znicze z elementami świątecznymi i wkłady. Drobny dochód na cele charytatywne w parafii.
 Posługa sakramentalna u chorych: ks. Katecheta w środę od 10.00, ks. Proboszcz w piątek od 8.00.
 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci „Ola i Jaś”. W GN m.in.: „Adwent – to szkoła nadziei” . Można kupić kalendarz rolników na 2017 r.
 Próba zespołu dziecięcego we wtorek o 16.00, zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św., kandydaci i DSM w sobotę o 9.00, chór dorosłych w środę wieczorem, młodzież w piątek wieczorem.
 Bóg zapłać wszystkim, którzy ofiarnie włączyli się do sprzątania cmentarza.
 Składka inwestycyjna z ostatniej niedzieli wyniosła 5176 zł, na prace konserwatorskie ofiary w kopertach złożyło dotychczas 56 rodzin i osób indywidualnych, składkę na utrzymanie cmentarza złożyło 371 rodzin parafii. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
 W przyszłą niedzielę Starostwo Powiatowe w Mielcu organizuje Jarmark Świąteczny przy Bazylice św. Mateusza w godzinach od 12.00 do 19.00.