Ogłoszenia

XXX Niedziela Zwykła - 23.10.2016 r. Niedziela Misyjna

 Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Misyjny, jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za głoszenie Ewangelii, czyli wypełnianie nakazu misyjnego Pana Jezusa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania tematyki misyjnej w czasie nabożeństw różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na cele misyjne Kościoła.
 W poniedziałek o godz. 11.00 będzie pogrzeb śp. Janiny Działo z Czermina, o 13.00 śp. Teresy Sałagaj z Łysakówka a o 14.45 śp. Marii Żarów z Łysakówka.
 Parafialny Oddział Caritas proponuje do nabycia znicze, wkłady i stroiki. Decydując się na zakup wspieramy dzieło charytatywne w parafii oraz składamy ofiarę na prace konserwatorskie w kościele i utrzymanie cmentarza. Także przy bramie cmentarza od strony kaplicy od czwartku do 1 listopada będzie można nabyć znicze, wkłady i stroiki.
 W czwartek na różaniec o 17.30 i mszę św. zapraszamy młodzież klas trzecich gimnazjum wraz z rodzicami jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 Przyszła niedziela, ostatnia października jest uroczystością Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Składka w ostatnią niedzielę października i we Wszystkich Świętych 1 listopada w kościele i na cmentarzu będzie przeznaczona na wykonane i planowane prace konserwatorskie w kościele i utrzymanie cmentarza. Składka inwestycyjna z ubiegłej niedzieli wyniosła 6189 zł. Ofiary indywidualne w kopertach złożyło 40 rodzin. Na utrzymanie cmentarza ofiarę w tym roku złożyło 322 rodziny co wystarcza tylko na bieżące prace porządkowe i wywóz śmieci. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. O 10.30 zapraszamy dzieci szkolne.
 Przed Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do spowiedzi św. w czasie porannych i wieczornych nabożeństw oraz nabożeństwa różańcowego. Stan łaski uświęcającej jest konieczny aby zyskać odpusty za naszych bliskich zmarłych.
 Kartki wypominkowe można składać na tacę w zakrystii i kancelarii.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dla dzieci jest Ola i Jaś, nowy MGN z planszą, czasopismo„Miłujcie się”. W GN: „o akcji rodzina rodzinie czyli pomocy rodzinom ofiarom wojny w Syrii i Libanie”. Można kupić kalendarz rolników na 2017 r. Prenumerata Rycerza Niepokalanej do 1 listopada.
 Próba zespołu dziecięcego we wtorek o 17.00, spotkanie ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św. wieczornej, chór dorosłych w środę wieczorem, DSM w sobotę o 9.00, młodzież w piątek. Zapraszamy młodzież i wszystkie chętne dzieci, które chcą włączyć się w działalność naszych grup parafialnych.
 Są wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia 28 października. Koszt 130 zł. Wyjazd pielgrzymki w piątek o godz. 22.30 z parkingu przy kościele.
 Urząd Gminy w Czerminie zaprasza na bezpłatne warsztaty wykonywania ozdób świątecznych. Informacje i zapisy do dnia 28 października 2016 r. w Urzędzie Gminy w Czerminie. Osoba odpowiedzialna Małgorzata Czaja.Parafia pod wezwaniem sw. Klemensa w Czerminie
39-304 Czermin 477, telefon: 17-774-03-31, czermin@diecezja.tarnow.pl

Wykonal: Patryk Kaflowski (pkaflowski@gmail.com)