II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1. 03.2015 r.

➢ Zapraszamy na Gorzkie żale o 15.15 z pasyjnym rozważaniem.
➢ W pierwszy czwartek o 16.00 Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem.
➢ W pierwszy piątek o godz. 16.30 odprawimy Drogę Krzyżową, którą poprowadzą dzieci oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O 7.00 i 17.00 wotywa o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. O 19.00 będzie Droga Krzyżowa dla młodzieży i starszych, którzy nie mogą przyjść wcześniej. Spowiedź św. w czwartek i piątek od 16.00. W Kawęczynie spowiedź św. w piątek od 14.15 i msza św. o 15.00. Ofiary na misje. W Kawęczynie Droga Krzyżowa po mszy św.
➢ W środę o 17.00 na mszę św. i Nowennę zapraszamy dzieci klas drugich z rodzicami. Dzieci otrzymają poświęconą książeczkę.
➢ W czwartek o 17.00 nabożeństwo dla klas trzecich Gimnazjum jako przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
➢ Posługa sakramentalna u chorych: ks. Katecheta w poniedziałek od 8.00; ks. Proboszcz w piątek od 8.00.
➢ W pierwszą sobotę o 7.00 wotywa o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.
➢ Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budujący się kościół w Woli Mieleckiej. Nasza parafia patronuje tej budowie i raz w roku składa ofiary na ten cel. Po prymarii i sumie pogadanka i zmiana tajemnic różańca św.
➢ Próba zespołu Aniołki w piątek po Drodze Krzyżowej, ministranci i lektorzy we wtorek po mszy św., chór w środę wieczorem, DSM w sobotę o 9.00, młodzież w piątek o 17.30.
➢ Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj do puszek na Dzieło Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”
➢ Polecamy prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, a dla dzieci Olę i Jasia, Dominik, Mały Gość Niedzielny, Promyczek dobra, Mały Rycerzyk. W GN:” dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii osobom rozwiedzionym żyjącym w powtórnych związkach? Można odebrać Rycerza Niepokalanej.
➢ Dyrektorzy Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Czerminie zapraszają na zapisy na rok szkolny 2015/2016 do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej. Wymagane dokumenty można pobrać z sekretariatów od 2 marca w godzinach pracy. Zasady rekrutacji będą dostępne na stronach internetowych i tablicach ogłoszeń wymienionych jednostek.
➢ Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie za zaprasza na „Gminny Dzień Kobiet” w przyszłą niedziele 8 marca o godz. 15.00 w Domu Ludowym w Łysakowie. W programie występy artystyczne i projekt edukacyjno-profilaktyczny. Panie są zaproszone z rodzinami.
➢ Przy ołtarzu bocznym są do zabrania rachunki sumienia.
➢ Można nabywać baranki i paschaliki czyli świece na wielkanocny stół. Za złożoną ofiarę 5 zł na cele charytatywne otrzymamy pamiątkową świecę albo cukrowego baranka. Są także do nabycia stroiki, znicze i wkłady. Drobny dochód na cele charytatywne.