UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
23.11.2014 r. Odpust ku czci św. Klemensa P.M.

➢ W dzisiejszą Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata obchodzimy naszą uroczystość odpustową ku czci św. Klemensa P.M. Suma Odpustowa o godz. 11.00. Parafialna Caritas proponuje do nabycia odpustowe ciastka domowego wypieku. Decydując się na zakup wspieramy dzieło charytatywne w parafii.
➢ We wtorek wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej dziewicy i męczennicy. O godz. 16.30 różaniec i msza św. w intencji Róży św. Katarzyny, którą prowadzi p. Maria Żarów. Po mszy św. spotkanie Róży na plebani.
➢ W środę o 17.00 msza św. wotywna ku czci Matki Bożej Dobrej Rady i modlitwa o trzeźwość w naszych rodzinach oraz Nowenna do MBNP.
➢ W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas Adwentu, czyli okres liturgicznego, radosnego, duchowego przygotowania i oczekiwania na przyjście Zbawiciela w tajemnicy Bożego Narodzenia i na końcu czasów.
➢ W sobotę 29 listopada, jeśli pozwolą warunki atmosferyczne będzie sprzątanie cmentarza od godz. 8.00. Prosimy o pomoc parafian. Trzeba przynieść ze sobą rękawice, widły, łopaty a z każdej wioski postarać się o ciągnik z przyczepą albo wozem. Koszty paliwa zostaną zwrócone. Jeśli ktoś ma coś wartościowego na grobie niech się tym wcześniej zaopiekuje. Robiąc wcześniejsze porządki postarajmy się oddzielać plastik, szkło i śmieci nieorganiczne i wrzucać do kontenerów i worków. Pozostałe śmieci pozostawiajmy przy alejkach do zabrania. Liczymy, że nie zabraknie chętnych do pomocy i będzie reprezentowana każda wioska, aby sprawnie posprzątać cmentarz.
➢ Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci jest „Ola i Jaś” Promyczek Dobra, nowy MGN z adwentowym lampionem. W GN: kalendarz ścienny z aniołami na 2015 r.
➢ Próba zespołu dziecięcego w piątek o 17.30, zbiórka ministrantów i lektorów młodszych i starszych we wtorek po mszy św., DSM w sobotę o 9.00, chór dorosłych w środę wieczorem, młodzież w piątek po mszy św.
➢ Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na prace parafialne. Został wymieniony napęd i sterowanie dzwonów. Koszt 13.500 zł.
➢ Stowarzyszenie Kobiet w Czerminie „Gracja” zaprasza na premierę spektaklu pt. „Wuj z Ameryki” która odbędzie się 30 listopada (tj. niedziela) w Domu Strażaka w Czerminie o godz. 17.00.
➢ Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” z Mielca i okolic zapraszają do zapoznania się ze szczegółami projektu na stronie internetowej https://www.szlachetnapaczka.pl/, jednocześnie informują, że po otwarciu bazy będzie można wybrać rodzinę, której chcemy pomóc. W ubiegłym roku z terenu naszej gminy wsparciem „szlachetnej paczki” zostało objętych pięć rodzin.
➢ Można jeszcze dzisiaj zapisać się na film z peregrynacji w naszej parafii.