III NIEDZIELA ADWENTU – 14.12. 2014 r.

➢ Trzecia Niedziela Adwentu nosi nazwę „Gaudete” – „Radujcie się” bo jest dniem radości w oczekiwaniu na przyjście Jezusa w tajemnicy Jego Narodzenia. We wtorek rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem. W dni powszednie Nowenna po Roratach a w niedzielę po mszy św. o 16.00
➢ Zapraszamy na zmianę różańcową i pogadankę religijna po Prymarii i po Sumie.
➢ W trzecim tygodniu Adwentu modlimy się o życie chrześcijańskie naszych rodzin, aby dziękować Bogu za dar każdego poczętego życia i kształtować w naszych rodzinach szlachetne chrześcijańskie obyczaje.
➢ W czwartek na Roraty zapraszamy młodzież klas pierwszych i drugich gimnazjum wraz z rodzicami.
➢ Parafialny Oddział Caritas zachęca do włączenia się jeszcze w tym tygodniu do piątku w przedświąteczną zbiórkę słodyczy oraz nie psującej się żywności, potrzebnych do przygotowania paczek świątecznych dla dzieci z rodzin ubogich i wielodzietnych. Postarajmy się ofiarować choćby najmniejszy dar materialny.
➢ Są do nabycia świecie Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom. Za złożoną ofiarę 5 zł otrzymamy świecę na wigilijny stół, która wyraża naszą troskę o każde potrzebujące pomocy dziecko. Można także zakupić znicze z motywami świątecznymi, kartki świąteczne, sianko na wigilijny stół i stroiki.
➢ Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci jest „Ola i Jaś”, nowy Promyczek Dobra z lampionem i Dominik z płytą. Dla starszych Niedziela, Miłujcie się. W GN m.in. „jak uratowano zmarzniętego Adasia” oraz co wie o człowieka św. Teresa”. Zachęcamy do lektury.
➢ Przedświąteczna posługa sakramentalna u chorych: ks. Katecheta w czwartek od 11.00, ks. Proboszcz w piątek od 8.00. Prosimy o zgłoszenia.
➢ Próba zespołu Aniołki w piątek po Roratach, zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św., chór dorosłych w środę wieczorem.
➢ Kto jeszcze nie ma opłatków na wigilijny stół, można je nabyć u p. Kościelnego w zakrystii.
➢ Bóg zapłać za złożone ofiary na prace inwestycyjne i utrzymanie cmentarza.
➢ Najbliższa sobota będzie w naszej parafii dniem adwentowej spowiedzi. Spowiedź św. od godz. 8.30-12.00 z przerwą od 10.00 – 10.30. i po południu od godz. 14.30 – 17.00 z przerwą od 15.30-16.00. W kaplicy w Kawęczynie od 14.30-15.15. Z racji, że jest to dzień wolny skorzystajmy ze spowiedzi zwłaszcza w godzinach dopołudniowych. Postarajmy się ułatwić spowiedź ludziom starszym i chorym, których można przywieść do kościoła. Obłożnie chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed świętami, prosimy ich zgłaszać. W sobotę Roraty na zakończenie spowiedzi o godz. 17.00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, ale starajmy się wytrwać w łasce Bożej. W ostatnim tygodniu przed świętami spowiadamy w parafiach dekanatu.
➢ W niedzielę i drugi dzień Świąt o 10.30 uroczysty chrzest dzieci. W sobotę po mszy św. wieczornej w kościele katecheza chrzcielna i zapisy metrykalne w kancelarii.
➢ Stowarzyszenie Kobiet w Czerminie „Gracja” zaprasza dzisiaj na spektakl pt. „Wuj z Ameryki” o godz. 17.00 w Domu Strażaka w Czerminie.