XXVII Niedziela Zwykła – 4.10.2015 r. –
Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Różańcowej.

 Przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci MB Różańcowej. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Nabożeństwo różańcowe o 15.30.
 W poniedziałek o 17.30 różaniec i msza św. w intencji Róży Rodzin św. Faustyny, którą prowadzi p. Alina Konieczny a w środę zapraszamy Różę MB. Różańcowej, którą prowadzi p. Krystyna Bugaj. Po mszy św. spotkanie imieninowe Róży na plebani.
 Za złożoną ofiarę 5 zł można otrzymać „Chlebek miłosierdzia” – w ogólnopolskiej akcji „chleb za chleb” dla cierpiących z powodu niedożywienia oraz nabyć „różańcowe ciastka domowego wypieku” za 5 i 10 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.
 Zapraszamy i zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy na nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie o 17.30 a w niedzielę o 15.30. Po różańcu msza św. W Kawęczynie różaniec o 17.00.
 W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili XV Dzień Papieski pod hasłem: „św. Jan Paweł II – Patron rodziny”. Zbiórka do puszek, którą przeprowadzi młodzież będzie przeznaczona na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia czyli na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z rodzin wielodzietnych i ubogich. Zmiana tajemnic różańcowych i pogadanki religijne po „prymarii” i „sumie”. Młodzież zapraszamy na msze św. o godz. 9.00.
 Od przyszłej niedzieli Parafialny Oddział Caritas będzie sprzedawał znicze, wkłady i stroiki. Bogaty wybór wzorów zadowoli wymagającego nabywcę. Skorzystajmy z możliwości wsparcia akcji charytatywnej w parafii. Będzie także do nabycia kalendarz parafialny na 2016 r. ze zdjęciami naszego kościoła i wydarzeń parafialnych.
 Kartki z wypominkami można składać na tacę, w zakrystii albo w kancelarii. Starajmy się czytelne wypełniać kartki. Można wybrać czas czytania przed „dziewiątką” albo przed „sumą”.
 Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Tradycyjnie na cmentarzu robimy porządki. Mamy do dyspozycji kontenery, wózki, worki oraz ogrodzone miejsce na śmieci z tyłu cmentarza. Składajmy tam plastik, szkło i śmieci nieorganiczne. Inne śmieci składajmy oddzielnie przy alejkach nie mieszając wszystkiego razem. Ułatwi to utrzymanie porządku. Nie usuwajmy na siłę trawy z alejek i wokół grobów, powoduje to rozwój chwastów oraz błoto. Pamiętajmy, że jakakolwiek kradzież na cmentarzu czy gorszące zachowanie jak palenie papierosów i picie alkoholu jest czynem szczególnie haniebnym i nie godnym człowieka wierzącego.
 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci „Ola i Jaś”, nowy Promyczek Dobra z naklejkami, MGN. W GN m.in.: „o synodzie biskupów poświeconym rodzinie i dlaczego Biblia częściej mówi o pieniądzach niż o modlitwie?”
 Próba zespołu dziecięcego we wtorek po różańcu, zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św., zbiórka kandydatów na ministrantów w środę o 17.00, chór dorosłych w środę wieczorem, DSM w sobotę o 9.00, młodzież w piątek po mszy św. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci i młodzież do włączenia się w działalność naszych grup parafialnych.
 Na Seminarium Duchowne złożono: Łysakówek Kolonia: 415 kg zboża i 30 zł, Kawęczyn 511 kg zboża i 180 zł, Dąbrówka Osuchowska 757 kg i 191 zł, Breń Podbrowarze, Zagrody i Zadworze: 1281 kg i 245 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i organizatorom zbiórki.
 Bóg zapłać pewnej rodzinie z Czermina za ofiarowaną puszkę do przechowywania komunii św.

Parafia pod wezwaniem sw. Klemensa w Czerminie
39-304 Czermin 477, telefon: 17-774-03-31, czermin@diecezja.tarnow.pl

Wykonal: Patryk Kaflowski (pkaflowski@gmail.com)