VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2017 r.

• W środę obchodzimy Święto Katedry św. Piotra Apostoła. O 17.00 msza św. i Nowenna do Matki Bożej.
• Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
• W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Przygotowujemy się do prac przy elewacji kościoła, przyległych kaplic i ogrodzenia. Starostwo Powiatowe w Mielcu przyznało na te prace dotację w wysokości 20 tysięcy zł. Będzie złożony wniosek do Wojewódzkiego Konserwatora zabytków. Oczekujemy jeszcze na jedną dotację, która jest ciągle przesuwana w czasie. Obawiamy się, ze może nie zostać zrealizowana w tym roku. Nie będziemy jednak odkładać tych prac na następny rok. Koszt inwestycji to 175 tysięcy zł. Można składać ofiary indywidualne w kopertach oraz na utrzymanie cmentarza. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
• Polecamy prasę katolicką: dla dzieci Olę i Jasia, nowy Mały Gość Niedzielny z dodatkiem, czasopismo Miłujcie się. W GN: ”o tajemnicy Mediugoria i studniówce z klasą”.
• Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św., chór dorosłych we wtorek, młodzież w piątek, DSM w sobotę o 9.00, zespół Aniołki we wtorek o 16.00.
• Stowarzyszenie Kobiet w Czerminie „Gracja” zaprasza dzisiaj na spektakl teatralny pt. „Gość oczekiwany” o godzinie 17.00 w Domu Strażaka w Czerminie.
• W czwartek o 17.30 w kościele będzie spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających w wakacje do Grecji. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w walucie polskiej.
• Urząd Gminy w Czerminie prosi o zgłaszanie się do tutejszego urzędu, pok.21 w godzinach pracy urzędu, mieszkańców, którzy posiadają jeszcze do odebrania płyty azbestowe, ściągnięte z dachów i składowane w gospodarstwie.