XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.11.2018 r.
100 Rocznica Odzyskania Niepodległości

 Obchodzimy dzisiaj 100 rocznicę odzyskania niepodległości. O godz. 12.00 msza św. za Ojczyznę, przejście na cmentarz i pod pomnik oraz uroczysta akademia i występ orkiestry dętej z Mielca w Szkole Podstawowej w Czerminie. Zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.
 Dzisiaj przypada także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W sposób szczególny modlimy się i wspieramy ofiarą do puszek chrześcijan prześladowanych z powodu wyznawanej wiary. Po prymarii i sumie pogadanka i zmiana różańcowa.
 W środę o 17.00 msza św. i Nowenna a w niedzielę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny patronki Ruchu Czystych Serc.
 W przyszłą niedzielę uroczysty chrzest dzieci w czasie mszy św. o godz. 10.30. W sobotę katecheza chrzcielna w kościele o godz. 15.30 a następnie zapisy metrykalne. Przypominamy, że w katechezie chrzcielnej w miarę możliwości powinni wziąć udział rodzice dziecka i rodzice chrzestni. Konieczny jest akt urodzenia dziecka oraz znajomość wszystkich danych personalnych rodziców i chrzestnych, którzy z racji chrztu dziecka przystępują bez przeszkód do spowiedzi i komunii św.
 W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Światowy Dzień Ubogich. Złożona ofiara 5 zł za chlebek miłosierdzia będzie darem składanym ubogim, których wspieramy modlitwą i ofiarą. Składka na cele inwestycyjne. Na wiosnę planowane są dalsze prace konserwatorskie w kaplicy cmentarnej. Już został złożony wniosek o dofinansowanie tych prac ale niezbędny jest udział własny. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary. Na utrzymanie cmentarza ofiarę w tym roku złożyło 321 rodzin naszej parafii a dodatkową ofiarę na prace konserwatorskie 34 rodziny i osoby indywidualne.
 Przy porządkach na cmentarzu zwracajmy uwagę na sortowanie śmieci. Oddzielajmy usuwane kwiaty i umieszczajmy z tyłu cmentarza, osobno składajmy szkło i plastik.
 Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Dla dzieci jest „Ola i Jaś”, MGN, nowy Promyczek Dobra. Dla starszych Niedziela i GN w którym o 100 rocznicy odzyskania niepodległości i inne ciekawe artykuły”. Do 15 listopada można zamówić prenumeratę Rycerza Niepokalanej.
 Próba zespołu dziecięcego we wtorek o 16.00, zbiórka ministrantów i lektorów we czwartek po mszy św., DSM w sobotę, chór dorosłych w środę wieczorem, młodzież w piątek wieczorem.
 W przyszłą niedziele o 17.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 Informujemy, że od 1 grudnia będzie odprawiana poza parafią msza św. gregoriańska za śp. Jana Baradzieja. Rodzinę i bliskich zachęcamy w tym czasie do uczestnictwa we mszy św. i modlitwy za zmarłego.