XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27. 07. 2014 r.

We wtorek o 17.30 różaniec i msza św. w intencji Róży św. Marty, którą prowadzi p. Ewa Kazimierska i spotkanie imieninowe na plebani. Serdecznie zapraszamy.
 W środę o 18.00 msza św. i Nowenna, w czwartek wspominamy w liturgii św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
 W pierwszy piątek Wotywa o Sercu Pana Jezusa o 7.00 i 18.00. Modlimy się w intencjach misyjnych i składamy ofiary na misje. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 dla dzieci szkolnych i w piątek rano od godz. 6.30 i popołudniu od godz.17.00. W Kawęczynie spowiedź św. w piątek od 15.15 i msza św. o 16.00.
 Posługa sakramentalna u chorych w domach w piątek od godz. 8.00.
 W pierwszą sobotę o godz. 9.00 urządzimy doroczny dzień chorych z okazji wspomnienia Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Zapraszamy wszystkich w podeszłym wieku, chorych, słabych i samotnych, którzy przy pomocy swoich bliskich mogą zostać przywiezieni do kościoła. Okazja do spowiedzi św. będzie od godz. 8.15. Osoby poważnie chore i w podeszłym wieku będą mogły przyjąć Sakrament Namaszczenia chorych.
 Rozpoczynamy miesiąc sierpień, który postarajmy się przeżyć w trzeźwości Niech wymagająca postawa każdego z nas uchroni nasze rodziny i naszych bliskich od bolesnych i przykrych doświadczeń wynikających z nadużywania alkoholu. Niech także kierowcy wezmą sobie do serca apel o zawsze trzeźwe, bezpieczne i rozsądne prowadzenie pojazdów mechanicznych. Apelujemy do rodziców o zainteresowanie się swoimi dorastającymi dziećmi czy zachowają abstynencję od wszelkich napojów alkoholowych do 18 roku życia do czego zobowiązali się przed Bogiem przyrzeczeniem z okazji Pierwszej Komunii św. i Sakramentu Bierzmowania. Alkohol jest także powodem skandalicznego zachowania młodzieży, zakłócania ciszy nocnej i niszczenia mienia społecznego, co zawsze wymaga zadośćuczynienia. Apelujemy do rodziców o zainteresowanie się gdzie w godzinach nocnych przebywają ich dzieci i czym się zajmują.
 Są wolne miejsca na wyjazd autokarowy do Częstochowy 25 sierpnia na wejście Pieszej Tarnowskiej Pielgrzymki na Jasną Gorę. Koszt 40 zł. Do końca lipca można zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę i do tzw. duchowego pielgrzymowania razem z grupą w której będą pielgrzymowali nasi parafianie. Zachęcamy do tej formy pielgrzymowania. Spotkanie organizacyjne Grupy 18 będzie w niedzielę 10 sierpnia o 16.00 w Kościele w Chorzelowie.
 Zachęcamy do lektury dobrej prasy katolickiej. Proponujemy Niedzielę i Gościa Niedzielnego, w którym m.in. „o klasztorze Klarysek w Starym Sączu, Matce Teresie z Kalkuty i o śmierci mózgu”.
 Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie zaprasza dzisiaj na Festyn rodzinny w Dąbrówce Osuchowskiej od godz. 16.00. W programie występy artystyczne, koncerty i atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.