XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.06.2015 r.

➢ W poniedziałek obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 10.30 i 18.00. W Kawęczynie o godz. 16.00. Składka z tej uroczystości jest przeznaczona do dyspozycji Ojca św. jako tzw. „świętopietrze.” O godz. 17.30 różaniec, Litania do Serca Pana Jezusa i o 18.00 msza św. w intencji Róży św. Piotra Apostoła, którą prowadzi p. Kulig Władysław. Po mszy św. spotkanie róży na plebani. Serdecznie zapraszamy.
➢ We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
➢ W czwartek obchodzimy Święto NMP Tuchowskiej a w piątek św. Tomasza Apostoła.
➢ W sobotę o godz. 17.30 różaniec i msza św. w intencji Róży św. Elżbiety, którą prowadzi p. Janina Soboń. Po mszy św. spotkanie imieninowe Róży na plebani. Serdecznie zapraszamy.
➢ W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lipca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. O 17.00 Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem. W piątek wotywa o NSPJ o godz. 7.00 i 18.00, modlimy się w intencjach misyjnych i zbieramy ofiary na cele misyjne. W sobotę wotywa o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 7.00. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 dla dzieci szkolnych i w piątek od 6.30 rano i popołudniu od 17.00 dla młodzieży i starszych. W Kawęczynie spowiedź św. w piątek od 15.15 i msza św. o 16.00.
➢ W lipcu nie będzie odwiedzin chorych w domach.
➢ Pod hasłem: „Błogosławieni czystego serca” będzie przebiegała tegoroczna XXXIII PPT na Jasną Górę od 17-25 sierpnia. Koszt uczestnictwa 90 zł. Pielgrzymujemy w Grupie 18 św. Wojciecha. Zapisy w kancelarii do końca lipca. Można także zapisywać się do pielgrzymowania duchowego i na powrót autokarem. Można także zapisywać się na wyjazd do Częstochowy na wejście pielgrzymki w dniu 25 sierpnia. Koszt 35 zł.
➢ Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Olę i Jasia, Promyczek Dobra, MGN. W GN: o nowej encyklice Papieża i szczegółach dramatycznej akcji ratowniczej w kopalni”.
➢ Ośrodek Zdrowia w Czerminie prosi o zgłaszanie się młodzieży urodzonej w roku 1996 do szczepienia przeciw tężcowi i błonicy, codziennie w godzinach od 8-17. Prosimy o pilne przybycie.