XVI Niedziela Zwykła – 20.07.2014 r.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Marię Magdalenę, w środę św. Brygidę Patronkę Europy; w czwartek św. Kingę Patronkę naszej Diecezji; w piątek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa Patrona kierowców i podróżujących. Pamiętajmy o bezpieczeństwie i życzliwości na naszych drogach. Unikajmy brawury i prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu; w sobotę św. Joachima i Anny rodziców NMP. Pamiętajmy w modlitwie o naszych rodzicach, dziadkach i seniorach.
 We wtorek, czwartek i sobotę o 17.30 różaniec i msza św. w intencji Róż Różańcowych: św. Marii Magdaleny, ktorą prowadzi p. Elżbieta Marek, św. Kingi, którą prowadzi p Janina Getinger i św. Anny, ktorą prowadzi p. Danuta Basztura. Po mszy św. spotkanie imieninowe na plebani. Serdecznie zapraszamy. W środę Nowenna do Matki Bożej.
 Organizujemy wyjazd autokarowy do Częstochowy na wejście Tarnowskiej Pieszej Pielgrzymki 25 sierpnia. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Można zapisywać się do udziału w pieszej pielgrzymce tarnowskiej oraz do pielgrzymowania duchowego.
 Dzisiaj w Parafii Ziempniów uroczystość odpustowa oraz festyn z bogatym programem od godz. 14.00.
 Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Proponujemy Niedzielę i Gościa Niedzielnego, w którym: bardzo interesująca rozmowa z prof. Bogdanem Chazanem; dla dzieci jest podwójny numer Oli i Jasia z ciekawym dodatkiem na wakacje oraz Promyczek Dobra.
 Dzisiaj po każdej mszy św. poświęcamy pojazdy. Na ołtarzach bocznych są blankiety wpłat w akcji MIVA Polska - 1 grosz za kilometr bezpiecznej jazdy, na zakup środków transportu dla misjonarzy. Zachęcamy kierowców do włączenia się w tę akcję.
 Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje parafialne i utrzymanie cmentarza.
 Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie zaprasza na Festyn rodzinny w Dąbrówce Osuchowskiej w przyszłą niedzielę od godz. 16.00. W programie występy artystyczne, koncerty i atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.