IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.05.2016 r.

 Trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Sumie i po mszy św. o godz. 16.00 w połączeniu z nabożeństwem majowym. W dni powszednie nabożeństwo eucharystyczne ku czci Najświętszego Sakramentu o godz. 7.00 i 18.00 w połączeniu z procesją i Litanią Loretańską do końca maja a od 1 czerwca z Litanią do Serca Pana Jezusa. W czwartek zakończenie oktawy. O 18.00 msza św. z procesją i poświecenie wianków z ziół i kwiatów i błogosławieństwo dzieci.
 W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. O 17.00 spowiedź św. szczególnie dla dzieci po pierwszej Komunii św.
 W pierwszy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitwy o świętość życia kapłańskiego. Msze św. o 7.00 i 18.00. Spowiedź św. rano i popołudniu od 17.00. Ofiary na cele misyjne. W Kawęczynie spowiedź św. od 15.15 i msza św. o 16.00. Uroczystość znosi post piątkowy. Posługa sakramentalna u chorych w domach; ks. Katecheta we środę od 14.30, ks. Proboszcz w piątek od 8.00.
 W pierwszą sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 W sobotę 18 czerwca o 17.00 będzie msza św. w kaplicy na naszym cmentarzu parafialnym w intencji wszystkich wiernych zmarłych tam spoczywających. Przy bramach cmentarza będzie można zakupić znicze i stroiki a drobny dochód przeznaczymy na cele charytatywne. Wykorzystajmy najbliższe trzy tygodnie na posprzątanie grobów i ich otoczenia.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Olę i Jasia, Promyczek Dobra, MGN.
 Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek po mszy św., zespół Aniołki we wtorek po mszy św. wieczornej, DSM w sobotę o 9.00, chór dorosłych w środę.