VI NIEDZIELA WIELKANOCY – 1.05.2016 r.

 Dzisiaj o 16.00 młodzież klas trzecich Gimnazjum rozpocznie Triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. W poniedziałek spowiedź św. od 19.30 do 20.00 dla kandydatów świadków i rodzin oraz nabożeństwo a we wtorek spotkanie o 16.00. W Triduum uczestniczą także rodzice. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony we środę o 15.30 w kościele w Trzcianie przez ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego.
 Rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedzielę i święta o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, aby zachować piękną tradycję śpiewania Litanii Loretańskiej. Wykorzystajmy także kapliczki na terenie parafii, aby i tam gromadzić się na majówkę. Dla dzieci jest przygotowana układanka.
 W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, czyli Dni Krzyżowe. W poniedziałek o godz.17.30 będzie Msza św. i procesja błagalna w połączeniu z majówką do krzyża w Szafranowie, we wtorek po mszy św. o 16.00 do figury Matki Bożej na Podkościelu i w środę po mszy św. o 17.30 dookoła kościoła. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i do udziału w tych przebłagalnych nabożeństwach.
 We wtorek 3 maja obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe i msza św. w intencji Róży p. Janiny Klich, której Patronuje MB Królowa Polski. Po mszy św. spotkanie Róży na plebani. Serdecznie zapraszamy.
 Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie zaprasza na Gminne Uroczystości Święta Konstytucji Trzeciego Maja, które odbędą się 3 maja w Czerminie. W programie o 10.30 msza św. w intencji Ojczyzny a następnie przemarsz na plac amfiteatralny i uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji oraz występy artystyczne.
 W środę wspomnienie św. Floriana męczennika patrona strażaków. O 17.30 msza św. w intencji Jednostek OSP z terenu Parafii i za zmarłych strażaków.
 W sobotę pierwsza spowiedź św. dla dzieci klas drugich o godz. 9.00. Ze spowiedzi św. niech także skorzystają rodzice, chrzestni i rodziny dzieci. Wszystkie dzieci przychodzą o godz. 9.00 na wspólne przygotowanie przed spowiedzią.
 W przyszłą niedzielę Uroczystość I Komunii św. o godz. 12.00. Jest to Msza św. dodatkowa, wyłącznie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Módlmy się gorąco w intencji tych dzieci, aby pozostały wierne Jezusowi i Jego Najświętszej Matce. Pogadanka religijna i zmiana różańcowa tylko po prymarii.
 Rocznica przyjęcia Komunii św. dla dzieci z klas trzecich będzie 15 maja o godz. 12.00.
 Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Olę i Jasia, nowy Promyczek Dobra z dodatkiem i MGN. W GN: czy wizjonerom trzeba wierzyć i czemu służą objawienia prywatne?” Można odebrać Rycerza Niepokalanej.
 W pierwszy czwartek o 17.00 Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem.
 W pierwszy piątek miesiąca wotywa o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź św. w czwartek od godz. 17.00 dla dzieci i młodzieży i w piątek rano od 6.30 i po południu od godz. 16.30. Ofiary na misje. W Kawęczynie spowiedź św. od 15.15 i msza św. o godz. 16.00. Rozpoczniemy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
 Posługa sakramentalna u chorych w piątek: ks. Katecheta od godz.10.00, ks. Proboszcz od 8.00.
 Próba zespołu Aniołki w czwartek o 18.30, chór dorosłych w środę wieczorem, młodzież w piątek wieczorem.
 Składka inwestycyjna z ostatniej niedzieli wyniosła: 4866 zł, na pomoc dla Ukrainy przekazaliśmy 1370 zł, na utrzymanie cmentarza ofiarę złożyło 110 rodzin parafii. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.