Przyjęli Sakrament Chrztu św.

Przyjęli Sakrament Chrztu św. w 2017 r.

6.01.2017 r.

Alan CHRUŚCIEL

15.01.2017 r.

Aleksandra KOBYLARZ

19.02.2017 r.

Wiktoria MISIAK

Arkadiusz Michał GAJ

Alicja KOCHANOWSKA

Maja Agata MYJAK

Aleksander KNUTELSKI

Kamila Sabina MIDURA

Uroczysty Chrzest św. w naszej parafii jest udzielany w III niedzielę miesiąca podczas Mszy św. o godz. 10.30 oraz w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

W sobotę przed niedzielę chrzcielną, godzinę przed mszą św. wieczorną, odbywa się w kościele katecheza chrzcielna dla rodziców dziecka i rodziców chrzestnych, a następnie zapisy metrykalne w kancelarii parafialnej.

Konieczny jest akt urodzenia dziecka z USC oraz znajomość danych personalnych rodziców dziecka i rodziców chrzestnych.

Jeżli chrzestni sś z innej parafii wymagane jest zaświadczenie od swojego ks. proboszcza, że mogą być dopuszczeni do godności ojca lub matki chrzestnej.

Rodzice dziecka i rodzice chrzestni powinni przystśpić do sakramentu pokuty, aby w czasie uroczystości przyjąć Komunię św.

Po mszy św. chrzestni, w zakrystii, składają podpisy w księdze ochrzczonych.

Jeżeli rodzice dziecka mieszkają na terenie innej parafii to konieczna jest pisemna zgoda Ks. proboszcza parafii, w której mieszkają rodzice.

W sytuacjach wyjątkowych chrzest św. moąe być udzielony w innym czasie.