Biblioteka Parafialna "Przystań"

Biblioteka Parafialna "Przystań" została założona jeszcze przed II Wojną Światową, ale do tego czasu zachowało się tylko kilka książek i pieczątka dawnej wypożyczalni. Swoją działalność biblioteka wznowiła w 2000 r.

W bibliotece znajduje się stosunkowo niewiele, bo (na dzień 10.03.2008) ponad pół tysiąca książek. Jednakże są one wartościowe i godne uwagi dla każdego kto poszukuje sensu własnego życia i interesuje się sprawami i problemami swojej wiary. W "Przystani" znajdziemy książki o tematyce biblijnej, teologicznej, moralnej. Wypożyczyć można również dzieła historyczne i legendy, lektury i bajki dla dzieci.

Biblioteka w swoim księgozbiorze posiada, jakże ważną i cenną duchowo (ciągle uzupełnianą), Wielką Narodową Kolekcją Dzieł Jana Pawła II.

W "Kąciku Czytelnika" znaleźć można czasopisma, biuletyny, informatory dotyczące naszej diecezji, sanktuariów, stowarzyszeń katolickich...

Biblioteka organizuje także konkursy czytelnicze i plastyczne dla dzieci.

Biblioteka czynna po mszy św. o 9.00.